Co je Lolita?

3. července 2008 v 9:50 | Tokyo Shinju |  Lolita
Lolita je módní styl populární zejména mezi japonskými teenagery a mladými ženami. Pro některé je zároveň životním stylem.

Historie:
Lolita móda začala vznikat už v 80. letech, ovšem hodně populární se stala až tak kolem roku 1997, hlavně díky skupině Malice Mizer, jejíž leader a kytarista Mana se do těchto šatů obléká. Nyní je už tato móda známá po celém světě a její popularita stále roste... japonské butiky začaly prodávat do zahraničí, časopisy s touto tématikou se začínají vydávat i v angličtině.
Název:
Původ tohoto názvu je nejistý. Spousta lidí tvrdí, že "Lolita" je jen křestní jméno (španělského původu). Stejně tak by tato móda mohla nést jakékoliv jiné roztomilé dívčí jméno.Proto je pravděpodobnější tato teorie: Pod jménem "Lolita" si téměř každý představí mladou dívku. A byla to právě malá děvčátka, co v 19. století nosila šatičky plné krajek a volánků, podobného střihu, jako dnešní lolitky.
Původ:
Tento módní styl má svůj původ v Japonsku. Patří mezi "pouliční japonskou módu", kterou je známá např. čtvrť Harajuku, kde se stovky vyznavačů této módy o víkendech schází. Pouliční japonská móda chce šokovat svým extrémním vzhledem... je to protest mladých Japonců proti upjaté společnosti.
Šaty se inspirují módou viktoriánské a edwardiánské éry, taktéž rokokem. Spousta krajek a volánků, starodávné motivy, důraz na ženskost, roztomilost, krásu a eleganci. Délka je vždy ke kolenům. Šaty mají velmi širokou sukni, pod kterou se vždy nosí nadýchaná spodnička. To je hlavním znakem této módy. Svůj vzhled ladí do posledního detailu, od nádherných účesů se spoustou lokýnek a extravagantních doplňků do vlasů, až po speciálně vybrané lolitkovské botky na platformě se spoustou mašliček a ozdob. Lolity chtějí vypadat jako dokonalé porcelánové panenky... nebo jako ty nejkrásnější princezny z pohádek.
Zdroy: gothiclolita.wz.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama